امکان افزودنی تیپ قیمت

معرفی امکان افزودنی تیپ قیمت

امکان افزودنی تیپ قیمت

معرفی امکان افزودنی تیپ قیمت

فهرست مطالب

فهرست

امکان افزودنی تیپ قیمت چیست؟

با بهره‌گیری از امکان «تیپ قیمت» در نرم افزار حسابداری هلو می‌توانید چندین قیمت فروش را برای کالاهای خود تعریف کنید و به هر مشتری تیپ قیمت اختصاص دهید.

برای درک بهتر کاربرد و چگونگی استفاده از امکان تیپ قیمت در نر مافزار حسابداری هلو، به این مثال توجه کنید:
فرض کنید شما دارای یک شرکت پخش هستید و برای محصولات خود، مشتریان، همکاران یا عامل‌های فروش مختلفی دارید. با استفاده از تیپ قیمت می‌توانید برای هرکدام از آن‌ها با توجه به عملکرد هر یک در فروش محصولات، قیمت فروش متفاوتی را در نظر بگیرید.

از این امکان به دو حالت متفاوت می‌توان استفاده کرد.
حالت اول: تعیین قیم تهای مختلف برای یک کالا و انتخاب قیمت دلخواه در فرم فاکتور برای استفاده از این امکان در این حالت، به هنگام معرفی کالا از مسیر «عملیات مرتبط به کالا / تعریف کالا / معرفی کالا » در قسمت مشخصات اصلی، می‌توانید تا 10 قیمت فروش برای یک کالا تعریف کنید.

پس از معرفی قیمت‌ها، به هنگام صدور فاکتور فروش، به محض ورود به ستون «فی واحد » با یک بار ضربه بر کلید اینتر در کیبورد، همه‌ی قیمت‌هایی که برای آن کالا تعریف کرده‌اید، نمایش داده شده و باید تعیین کنید که قصد دارید کالا را با چه قیمتی بفروشید.

حالت دوم: تعیین قیمت‌های مختلف برای یک کالا و اختصاص قیمت مشخص به هر شخص در این حالت جهت در نظرگرفتن قیمت‌های متفاوت برای مشتریان، همکاران فروش یا عامل‌های فروش، پس از اختصاص قیمت‌های مختلف به کالا در فرم معرفی کالا همانطور که توضیح داده شد، باید از قسمت

«تنظیمات مدیریتی/ تنظیمات نرم افزار/ طرف حساب» گزینه «تیپ قیمت هر شخص مشخص باشد » را فعال کنید. (مطابق شکل زیر)
در مرحله بعد باید از منوی «امکانات/ اطلاعات پایه/ طرف حساب/ سربرگ مالی » یکی از تیپ‌های قیمت تعریف شده را به هر شخص اختصاص دهید.در این حالت مثلا اگر برای یک شخص «قیمت فروش 2» را مشخص کنید، در هنگام ثبت فاکتور برای همان شخص، دیگر لیست قیمت‌ها باز نخواهد شد و صرفا با انتخاب هر کالا در ستون فی واحد، «قیمت فروش 2» نمایش داده می شود.

برای دانلود کتابچه راهنمای امکانات افزودنی کلیک کنید

 

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx