خرید سامانه مودیان مالیاتی (یک پیشنهاد ویژه رایگان)

سامانه مودیان که توسط سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد شده است، یک سامانه ثبت نام و گزارش درآمد برای اشخاص حقوقی و حقیقی است که باید در صورت داشتن درآمد از هر نوعی، در این سامانه ثبت نام کنند. به عبارت دیگر، اشخاصی که درآمدی از فروش کالا یا خدمات، اجاره ملک، درآمد حرفه‌ای، درآمد از بورس و سهم، درآمد از فعالیت‌های اینترنتی و غیره دارند، می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند. اتصال به این سامانه از طریق نرم‌افزارهای حسابداری و شرکت‌های معتمد صورت می‌گیرد که عموما با خرید سامانه مودیان مالیاتی توسط کاربران و اشخاص امکان پذیر می باشد. خبر خوب این است که برای دسترسی به سامانه مودیان، نیازی به هزینه کرد ندارید و با نرم‌افزار رایگان سامانه مودیان هلو APEX می‌توانید با اختیار خودتان به آن متصل شوید و صورت حساب‌های خود را به‌صورت الکترونیکی ارسال کنید.

نحوه ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی کشور

اینفوووو مودیاان | هلومگ | مودیان مالیاتی

صدور رایگان امضای الکترونیکی برای سامانه مودیان

با هلو APEX در کمتر از یک دقیقه امضای رایگان الکترونیکی را دریافت کنید.
گروه فناوری اطلاعات هلو برای تسهیل دسترسی به فایل‌های مورد نیاز سامانه مودیان، ابزاری را برای صدور امضای الکترونیکی در کمتر از یک دقیقه ایجاد کرده است. در واقع از آن‌جایی که برای ارسال اطلاعات به سامانه مودیان، امضای دیجیتال سامانه گواهی عام الزامی است، این ابزار بستر بسیار مناسبی برای تسهیل این روند زمان‌بر و طولانی است. بعد از دریافت اطلاعات مورد نیاز نیز لازم است برای ادامه روند تایید امضای به دفاتر مشخص‌شده از طرف سازمان امور مالیاتی مراجعه کنید

راهنمای صوتی سامانه مودیان مالیاتی

در این مجموعه پادکست‌ها در خصوص قانون سامانه مودیان به‌همراه تاریخچه آن صحبت کرده‌ایم و اطلاعات کاملی در خصوص اینکه چه اشخاصی مشمول ثبت نام در قانون سامانه مودیان هستن به شما داده‌ایم. علاوه بر این در خصوص شرکت‌های معتمد، جرایم، مشوق‌ها، محدودیت‌های فروش در سامانه و در نهایت نکات و آخرین تغییرات در سامانه مودیان مالیاتی صحبت کرده‌ایم.

درگاه ملی مالیات و درگاه عملیات الکترونیک مالیاتی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

درگاه ملی مالیات توسط سازمان امور مالیاتی کشور و با هدف انتشار اطلاعات برای رفع نیاز عموم مردم و دسترسی تصمیم‌گیرندگان به اطلاعات موردنیاز توسعه کشور ارائه شده است. اطلاعات این سایت مطابق دستورالعمل به‌روزرسانی به‌طور مستمر به‌روز می‌شود که می‌توانید از طریق اینتامدیا به لینک https://www.intamedia.ir/ در جریان اخبار و به‌روزرسانی‌ها قرار بگیرید.

اما میز خدمت عملیات الکترونیک مالیاتی به آدرس https://tax.gov.ir/ شامل بانک پرونده‌های مالیاتی، بانک اطلاعاتی ارزش‌افزوده، سامانه پرداخت و صدور قبض مالیاتی، بانک اطلاعاتی اظهارنامه‌ها، کارتابل ابلاغ الکترونیک، سامانه اجرائیات و وصول مالیات و سایر بانک‌های اطلاعاتی مالیاتی است. علاوه بر این ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی و سامانه‌های عملیات الکترونیک مودیان از طریق این درگاه انجام می‌شود.

پرتکرارترین سوالات مالیاتی | هلومگ | مودیان مالیاتی

ارسال صورت حساب های الکترونیکی از سه روش امکان پذیر است:

روش اول شرکت‌های معتمد سامانه مودیان که اشخاص حقوقی مورد تایید سازمان امور مالیاتی هستند که آموزش‌ها و تجهیزات لازم را به‌منظور ارسال صورت حساب الکترونیکی برای مودیان مالیاتی را فراهم می‌کنند که برای مودیان شامل هزینه است.

روش دوم ارسال صورت حساب‌های الکترونیکی توسط خود مودیان است که در این روش مودی برای ارسال صورت حساب‌های الکترونیک خود باید از یک‌سری نرم‌افزارهای واسط استفاده کند این واسط نرم‌افزاری باید جداگانه خریداری شود.

روش سوم هم تهیه نرم‌افزار های حسابداری هستند که امکان ارسال صورت حساب الکترونیکی روی خود نرم‌افزار حسابداری وجود دارد و مودی به سادگی و کمترین زمان ممکن عملیات ارسال صورت حساب الکترونیکی را انجام می‌دهد

اکثر این نرم‌افزارهای حسابداری بابت افزودن این امکان از مودیان به‌صورت جداگانه هزینه دریافت می‌کنند ولی نرم‌افزار حسابداری هلو APEX قابلیت اتصال رایگان به سامانه مودیان را برای همه کاربران خود در همه نسخه‌ها فراهم کرده است.

هر كسي مي تواند اين كار را انجام دهد:

هرکدام از نرم افزارهای حسابداری هلو را که داشته باشید می توانید به صورت رایگان و اختیاری به سامانه مودیان متصل شوید.

کافیست ویدئوی آموزشی در این صفحه را به صورت کامل ببینید تا همه ی مراحل را به صورت قدم به قدم بتوانید خودتان و یا حسابدار شرکت انجام دهید.

با توجه به مهلت تعیین شده از سوی سازمان، مهلت ارسال لیست خرید و فروش‌ها برای فصل بهار در هر سال، 15 مرداد ماه همان سال است. به این ترتیب مهلت ارسال معاملات فصلی دوره بهار 1401 برای مودیان مشمول ارسال لیست معاملات، تا پایان روز شنبه، 15 مرداد ماه 1401 خواهد بود.

 بر اساس اعلام سازمان مالیاتی، مهلت قانونی ارسال صورت معاملات سه ماهه تابستان در هر سال، 15 آبان ماه تعیین شده است. به این ترتیب، آخرین مهلت ارسال معاملات فصلی تابستان 1401، روز یکشنبه 15 آبان سال 1401 است.

مهلت ارسال معاملات فصلی برای فصل پاییز ، پایان روز 15 بهمن ماه همان سال است. به این ترتیب، آخرین مهلت ارسال معاملات فصلی پاییز 1401، به دلیل تعطیلی رسمی روز شنبه 15 بهمن، به روز یکشنبه 16 بهمن سال 1401 موکول خواهد شد.

همچنین مودیان برای ارسال لیست گزارشات خرید و فروش خود برای زمستان هر سال، تا پایان 15 اردیبهشت سال بعد فرصت دارند. در حال حاضر آخرین مهلت ارسال معاملات فصلی زمستان 1401، به دلیل تعطیل رسمی روز جمعه 15 اردیبهشت، به روز شنبه 16 اردیبهشت 1402 موکول خواهد شد.

مقالات مودیان مالیاتی

اشتراک در
اطلاع از
guest

111 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها