نرم افزار حسابداری آنلاین

10 نکته کاربردی درمورد نرم افزار حسابداری آنلاین

نرم افزار حسابداری آنلاین

10 نکته کاربردی درمورد نرم افزار حسابداری آنلاین

فهرست مطالب

فهرست

آنلاین شدن در دنیای امروز علاوه بر اینکه یک ضرورت حساب می‌شود، یک فرصت نیز هست. دنیایی که در آن بی‌وقفه به اینترنت دسترسی وجود دارد و سرعت زندگی آن‌چنان بالا رفته است که امکان تعلل در آن وجود ندارد و گاهی دیر جنبیدن منجر به خسارت‌های جبران‌ناپذیری می‌شود. همه چیز مجازی شده است و بخش‌های زیادی از امور اداری و غیر اداری، به این دنیای برپا شده بر بستر اینترنت، وابسته است.

اسناد و مدارک، داده‌ها و خدمات به‌صورت آنلاین ارائه می‌شوند. گوشی‌های هوشمند در دستان همة افراد جامعه قرار گرفته و داده‌های کلان در حال جابه‌جایی است. چنین دنیایی نیاز به‌حساب و کتابی آنلاین، بدون محدودیت در دسترسی و امنیت بالا نیاز دارد. در این گزارش از نکاتی می‌گوییم که نشان می‌دهد چرا باید از نرم افزارهای آنلاین حسابداری استفاده کنیم؟ نرم‌افزار آنلاین حسابداری چه چیزی در دسترس ما قرار می‌دهد و مزیت آن به روش‌های آفلاین و سنتی چیست؟

ایجاد آسان اظهارنامه مالیاتی

احتمالاً شما هم  مانند بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک می‌خواهید تا حد امکان ثبت اظهارنامه خود را آسان کنید. برای انجام این کار، استفاده از نرم افزار حسابداری مجهز به محاسبه اظهارنامه دارید. چنین نرم‌افزاری به‌طور خودکار اظهارنامه مالیاتی را در تمام صورت‌حساب‌های شما اعمال می‌کند و به شما امکان می‌دهد اسناد مالی مهم را به‌سرعت جمع‌آوری کنید تا آماده ارسال اظهارنامه باشید.

همچنین می‌توانید از نرم افزار حسابداری خود به‌عنوان یادآوری برای ثبت بازده استفاده کنید.  به سادگی نرم افزار را با وارد کردن سررسیدهای ماهانه، سه ماهه و سالانه برای  محاسبه اظهارنامه مالیاتی راه اندازی کنید.

زمان خود را با خودکارسازی ذخیره کنید

اکثر راه‌حل‌های حسابداری، مبتنی بر حسابداری آنلاین، به شما امکان می‌دهند گردش کار خودکار ایجاد کنید. به این شکل در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید اطلاعات فروشنده خود را در سیستم وارد کنید و گردش کاری را تنظیم کنید که به‌طور خودکار در سررسید هر ماه به فروشنده پرداخت شود. همچنین می‌توانید پس از واردکردن اطلاعات مشتریان خود به سیستم، به‌صورت خودکار فاکتورهای تکراری را برای مشتریان خود ارسال کنید.

داده های خود را به صورت برخط و بلادرنگ ببینید

نرم افزار حسابداری آنلاین به حساب‌های بانکی کسب و کار شما متصل می‌شود و می‌تواند به شما در پیگیری موجودی، فروش و هزینه‌ها کمک کند. تا زمانی که همه چیز را به طور منظم آپدیت کنید، اطمینان خواهید داشت که همیشه داده‌های بروز را می‌بینید.

دسترسی به داده‌های مالی در هرجایی

نرم افزار آنلاین حسابداری از طریق اینترنت قابل دسترسی است. با استفاده از نرم افزار حسابداری مبتنی بر پردازش ابری، می‌توانید اطلاعات مالی شرکت خود را از دفتر، خانه یا حتی از طریق دستگاه تلفن همراه خود بررسی کنید.

امکانات چند کاربری را آسان می‌کند

اگر دوست ندارید گزارش‌های مالی برای حسابدار خود تهیه کنید، استفاده از نرم‌افزار حسابداری مبتنی بر پردازش ابری گزینه خوبی برای شماست. از آنجایی که نرم‌افزار و تمام اطلاعات مالی شما در فضای ابری میزبانی می‌شود، از هرجایی می‌توان به آن دسترسی داشت. می‌توانید دسترسی حسابداران خود را تنظیم کنید تا در صورت نیاز بتوانند وارد نرم‌افزار شوند. همچنین می‌توانید میزان دسترسی که به کارمندان خود می‌دهید را کنترل کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر کارمندی دارید که حقوق و دستمزد شما را پردازش می‌کند، می‌توانید به آن کارمند اجازه دهید به بخش حقوق و دستمزد نرم‌افزار دسترسی داشته باشد بدون اینکه اجازه دهید به‌حساب‌های بانکی شما دسترسی داشته باشد.

بهبود دقت نرم افزار حسابداری

هنگامی که تمام اطلاعات مالی شما در یک مکان ذخیره می‌شود و اطلاعات لازم را به‌طور منظم وارد سیستم می‌کنید، خطر اشتباهات حسابداری پرهزینه را کاهش می‌دهید. استفاده از اکثر نرم‌افزارهای حسابداری آنلاین ساده و آسان است. این نرم‌افزار به شما امکان می‌دهد هزینه‌ها و درآمد را در صورت نیاز وارد کنید و تمام معاملات خود را دسته‌بندی کنید. به‌این‌ترتیب، هر بار که گزارشی تهیه می‌کنید یا امور مالی خود را بررسی می‌کنید، می‌دانید که اطلاعاتی که به آن نگاه می‌کنید صحیح است.

هنگامی که از نرم‌افزار حسابداری مبتنی بر ابر به‌جای اکسل استفاده می‌کنید، نیازی به دانستن شیوه‌های حسابداری، فرمول‌ها یا میان‌برهای مختلف ندارید. برای دریافت گزارش‌های دقیق، کافی است اطلاعات درآمد و هزینه خود را به‌طور منظم وارد کنید.

بدون نیاز به نصب بر روی سیستم قوی و گران

از آنجایی که نرم‌افزار مبتنی بر ابر به‌صورت آنلاین میزبانی می‌شود، نیازی به خرید و نصب برنامه‌ای به طور مستقیم بر روی رایانه خود ندارید. برنامه‌های حسابداری سنتی باید بر روی تمام رایانه‌های بخش حسابداری شما نصب شوند. برای دسترسی به نرم افزار آنلاین حسابداری، کارمندان به سادگی اطلاعات را در نوار آدرس مرورگر وب تایپ کرده و وارد حساب کاربری خود می شوند. به دلیل اینکه از نرم‌افزاری استفاده نمی‌کنید که روی سرور داخلی قرار دارد، نیازی به استخدام تیم فناوری اطلاعات برای انجام کارهایی مانند به‌روزرسانی نرم‌افزار ندارید.

پشتیبانی فنی در دسترس

یکی از بهترین چیزها در مورد استفاده از نرم‌افزار حسابداری آنلاین، میزان پشتیبانی فنی نرم‌افزار است.

شما چندین راه مختلف برای تماس با بخش پشتیبانی فنی شرکت نرم‌افزار دارید، از جمله تلفن، چت آنلاین و انجمن‌ها. انجمن‌ها اغلب به شما امکان دسترسی به سایر صاحبان مشاغل کوچک را می‌دهند که ممکن است مشکلات مشابه شما را تجربه کنند و توصیه‌هایی برای رفع آن دارند. یکی از معتبرترین شبکه‌ها و انجمن‌های تخصصی حسابداری و مالی «شبکه دانش مالی هلو» است.

روابطی که با سایر صاحبان مشاغل در انجمن‌هایی مانند این ایجاد می‌کنید، می‌تواند ارزشمند باشد، به‌خصوص اگر در صنایع مکمل هستید.

در نهایت، انتقال به نرم‌افزار حسابداری آنلاین گام بزرگی است. اما این مرحله‌ای است که به شما کمک می‌کند در زمان و هزینه صرفه‌جویی زیادی کنید. اگر فرآیند حسابداری شما را تحت فشار قرار می‌دهد و فکر تطبیق حساب‌هایتان باعث ترس از کاغذبازی‌تان می‌شود، در اسرع وقت به یک نرم‌افزار حسابداری مبتنی بر ابر مهاجرت کنید.

گزارش‌های آنلاین، راه سریع و ارزان برای آنلاین شدن

یک راهکار خلاقانه برای آنلاین شدن که توسط شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو ارائه شده است، گزارشات آنلاین هلو است.

گزارش‌های آنلاین راهکاری است برای دسترسی آنلاین به اطلاعات و گزارش‌های نرم‌افزار حسابداری هلو. باتوجه‌به اینکه گسترده‌ترین نرم‌افزار حسابداری در ایران، نرم‌افزار حسابداری هلو است، این راهکار می‌تواند با کمترین هزینه، صاحبان کسب و کار و حسابدارها را از طریق اینترنت، با هر دیوایس و هر نقطه از جهان که باشند به اطلاعات مالی و حسابداری خود دسترسی داشته باشند.

انواع گزارش‌های آنلاین و راهکارهای بهبود کسب و کار

 • گردش بانک:

دسترسی آنلاین و سریع به شاخص‌های مالی از مهم‌ترین ارکان بهره‌مندی از یک نرم‌افزار حسابداری و مالی است، در این میان سرویس گزارش‌های آنلاین نرم‌افزار هلو این امکان را برای شما فراهم آورده که به مهم‌ترین و کاربردی‌ترین گزارش‌های این نرم‌افزار به‌صورت آنلاین و به‌سهولت از طریق یک داشبورد گزارش‌های دسترسی داشته باشید. برای شروع بروی دکمه «فعال‌سازی گزارش‌های آنلاین» کلیک کنید.

 • گردش صندوق
 • سررسید چک‌های پرداختی
 • سررسید چک‌های دریافتی
 • فروش و سود
 • مانده سرفصل
 • طرف حساب‌های بستانکار
 • طرف حساب‌های بدهکار
 • کالاهای فروخته شده
 • موجودی کالا
 • گزارش معین
 • گزارش فروش روزانه کاربران
 • بدهکاران – بستانکاران

گزارش‌های آماری

 • کالاها با بیشترین نرخ فروش
 • کالاها با کمترین نرخ فروش
 • کالاها با بیشترین تعداد فروش
 • کالاها با بیشترین تعداد خرید
 • کالاها با کمترین نرخ خرید
 • کالاها با بیشترین نرخ خرید
 • کالاها با کمترین تعداد فروش
 • کالاها با کمترین تعداد خرید

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx