بهترین دانشگاه ها برای رشته حسابداری

بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حسابداری

بهترین دانشگاه ها برای رشته حسابداری

بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حسابداری

فهرست مطالب

فهرست

حسابداری، اطلاعات مالی مختلف یک نهاد را دسته‌بندی کرده و در اختیار مدیران قرار می‌دهد. اخذ مدرک رشته حسابداری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در بهترین دانشگاه‌های ایران شما را آماده کار در نهادهای دولتی و غیردولتی به‌عنوان حسابرس، حسابدار و مشاور مالی و بسیاری دیگر از شغل‌ها می‌کند. این بدیهی است که تراکنش‌های مالی در شرکت‌های بزرگ و کوچک و نهادهای مختلف بسیار مهم است؛ بنابراین در صورت تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها می‌توانید پست‌های مدیریتی مهمی را به دست بیاورید.

برترین دانشگاه‌های حسابداری در ایران

به‌طورکلی دانشگاه‌های مختلفی در ایران مشغول علم‌آموزی در رشته حسابداری هستند که از لحاظ اعتبار و درجه علمی با یکدیگر تفاوت دارند. این دانشگاه‌ها از لحاظ مهارت اساتید و اعضای هیئت‌علمی، امکانات رفاهی، برنامه و کیفیت آموزش و بسیاری دیگر از ویژگی‌ها با یکدیگر تفاوت دارند.

هر ساله یک رتبه‌بندی جهانی برای دانشگاه‌های سراسر دنیا بر اساس عملکرد علمی و معیارهای مهم دیگر منتشر می‌شود. طبق این آمارها، در ادامه برترین دانشگاه‌های ایران در رشته حسابداری را معرفی خواهیم کرد.

رشته حسابداری دانشگاه تهران

دانشگاه تهران یکی از اولین دانشگاه‌های کشور بود که دانشکده مدیریت و حسابداری در سال ۱۳۴۳ در آن تأسیس شد. تمامی دانشجویانی که تمایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارند، می‌توانند بهترین دانشگاه ایران – دانشگاه تهران – را برای تحصیل انتخاب کنند. این مرکز به‌عنوان بهترین دانشگاه حسابداری دولتی تهران شناخته می‌شود و جز دانشگاه‌های معتبر دنیا در رتبه‌بندی جهانی بوده است.

دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه، به‌ویژه در مقطع کارشناسی با مفاهیمی همچون دفترداری، سیستم‌های جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات مالی (سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری)، بهایابی محصولات، حسابرسی، حسابداری دولتی و بسیاری دیگر از ابعاد این رشته آشنا خواهند شد.

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد این دانشکده با مباحث تئوری و زیربنایی این رشته آشنا خواهند شد و پس از ارائه پایان‌نامه و تحقیقات، آماده ورود به بازار کار خواهند شد.

مباحث فلسفی در این رشته بسیار مهم و گسترده هستند؛ به همین دلیل این مباحث به دانشجویان دکتری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران آموزش داده خواهد شد. به‌طورکلی انتخاب این مرکز برای دانشجویان تمامی مقاطع جز اولین گزینه‌ها خواهد بود.

بهترین دانشگاه ها برای رشته حسابداری

رشته حسابداری دانشگاه فردوسی

رشته حسابداری دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۶۳ ایجاد شد. این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو پذیرش می‌کند.

پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی به‌منظور تربیت نیروی انسانی موردنیاز برای امور برنامه‌ریزی و نظارت بر امور مالی و حسابداری تمامی مؤسسات، اعم از مؤسسات دولتی و غیردولتی، صورت می‌پذیرد.

در مقطع کارشناسی این رشته، دو دوره حسابرسی و حسابداری برگزار می‌شود. هدف از ایجاد این دوره‌ها در دانشکده، تربیت مدرسین مؤسسات آموزش عالی و نیروی انسانی موردنیاز نهادهای دولتی و غیردولتی برای انجام امور حسابداری، حسابرسی و ارائه مشاوره‌های لازم برای اصلاح سازوکارهای غلط مالی و اقتصادی در نهادهای مختلف است.

دوره دکتری این رشته دانشگاه فردوسی به‌منظور تربیت نیروهای متخصص در حوزه‌های کاربردی و نظری ایجاد شده است. این موضوع باعث تولید علم بیشتر در حوزه حسابداری و حسابرسی در کشور خواهد شد.

علاوه بر شرایط علمی فوق‌العاده و پذیرش دانشجویان بین‌المللی، از فضای سبز بسیار خوبی برخوردار است؛ بنابراین آن را با نام دانشگاه سبز نیز می‌شناسند.

امکانات آموزشی و پژوهشی، رفاهی، اجتماعی و فرهنگی این دانشگاه به‌گونه‌ای است که بسیاری از دانشجویان، آن را جز اولویت‌های اول خود برای تحصیل در رشته حسابداری انتخاب می‌کنند.

رشته حسابداری دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی یکی از خوشنام‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایران است که در دوره‌های روزانه، مجازی و شبانه دانشجو پذیرش می‌کند. رشته حسابداری آن در سال ۱۳۵۴ ایجاد شد.

این دانشگاه همواره جز چند دانشگاه برتر ایران در رتبه‌بندی جهانی بوده است. یکی از نکات مثبت آن این است که اکثر فارغ‌التحصیلان آن به‌خصوص در رشته حسابداری، موفق به کسب پست‌های مدیریتی مهم در نهادهای دولتی و خصوصی می‌شوند.

دانشجویان این دانشگاه در طول تحصیل با مباحثی همچون سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری، حسابرسی و مدیریت آشنا شده و پژوهش‌های مختلفی را انجام می‌دهند.

رشته حسابداری دانشگاه شیراز

این دانشگاه نیز جز قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایران محسوب می‌شود. رشته حسابداری در دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی این دانشگاه تدریس می‌شود.

از سال ۱۳۸۲، این دانشگاه توانسته است در رشته حسابداری، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی شایسته‌ای انجام دهد، به‌گونه‌ای که اکنون دانشگاه شیراز جز ۵ دانشگاه برتر ایران در این رشته است. بسیاری از دانشجویان به دلیل راهبردهای این مرکز برای ارتباط با موسسه‌های معتبر خارجی، کیفیت بالا در ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و بسیاری دیگر از ویژگی‌ها، آن را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

رشته حسابداری دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

شاید جالب باشد که بدانید یکی از واحدهای دانشگاه آزاد به نام دانشگاه علوم و تحقیقات تهران توانسته است جز ۵ دانشگاه برتر ایران در رشته حسابداری باشد. علوم تحقیقات در آخرین آمار منتشر شده در بین ۷۵۰ دانشگاه معتبر دنیا قرار گرفته است.

دارابودن کتابخانه بسیار بزرگ و امکانات آموزشی ایده‌آل باعث شده‌اند تا دانشجویان زیادی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته جذب کند.

لازم به ذکر است در میان دانشگاه‌های آزاد کشور، علوم تحقیقات رتبه اول علمی را دارا است و به‌عنوان دانشگاه مادر نیز شناخته می‌شود.

 

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx