معرفی بهترین کتاب‌های حوزه بازاریابی + لینک خرید

معرفی بهترین کتاب‌های حوزه بازاریابی + لینک خرید

معرفی بهترین کتاب‌های حوزه بازاریابی + لینک خرید

معرفی بهترین کتاب‌های حوزه بازاریابی + لینک خرید

فهرست مطالب

فهرست

 

بازاریابی؛ همان‌طور که از نامش پیداست بازار را می‌شناسد و با شناخت عمیق نسبت به آن محصول مورد نظر را می‌فروشد. مفهومی که با یک تیم منسجم و حرفه‌ای شکل می‌گیرد و به نتیجه می‌رسد. بنابراین نمی‌توانیم بازاریابی را به یک شخص محدود کنیم و باید همه ابعاد آن را در یک مجموعه گسترش دهیم و هدف نهایی را در لایه‌های زیرین سازمان نیز تزریق کنیم تا بهترین‌ها را درو کنیم. در ادامه بهترین کتاب‌های حوزه بازاریابی را معرفی می‌کنیم تا با مطالعه‌ی آنها به درک صحیح و تخصصی از این مفهوم برسید.

1.مدیریت بازاریابی فیلیپ کاتلر

کتاب بازاریابی کاتلر سال 2010 توسط فلیپ کاتلر پدر علم بازاریابی نوشته ‌شده‌است. کاتلر در این کتاب اصول اولیه بازاریابی و چارچوب خلق ارزش برای مشتری را توضیح داده است. برای شروع کار و مطالعه در زمینه بازاریابی اولین منبعی که باید مطالعه شود این کتاب است. با خواندن این کتاب معانی و اصول بازاریابی را درمی‌یابید و دید جامع و کامل نسبت به علم بازاریابی پیدا می‌کنید.

خرید کتاب

 

2.گاو بنفش

«در میان گاوهای بسیاری که در طبیعت وجود دارد، قطعاً گاو بنفش جالب‌تر و جذاب‌تر است.» همین جمله کافی است تا جذب شویم و ببینیم قرار است با چه کتابی روبه‌رو شویم. کتاب گاو بنفش نوشته‌ی ست گودین یکی از بهترین کتاب‌های مارکتینگ است که طی سال‌های اخیر فروش بسیاری داشته است. ست گودین در این کتاب راهکار‌های ارزشمندی را برای افزایش فروش و استراتژی‌های مرتبط با آن به صورت جامع ارائه کرده است. این نویسنده تلاش کرده تا کتابی ماندگار در حوزه‌ی بازاریابی تألیف کند و مطالب را به گونه‌ای بیان کند که هر شخصی متوجه آن شود.

به عبارت ساده‌تر منظور نویسنده از اولین جمله این است که امروزه با وجود نمونه‌های زیاد از هر محصول، متمایز بودن، یکی از باید‌های اصلی بازاریابی است. در بسیاری از موارد آن محصولی که تبدیل به یک گاو بنفش شده است، جلب توجه می‌کند و فروش بیشتری دارد. یکی دیگر از جمله‌های جذاب این کتاب که می‌تواند ترغیب‌مان کند به خواندن این است: «بزرگ‌ترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که همه چیز به سرعت در حال تغییر است، تنها استراتژی که شکست آن قطعی است، ریسک نکردن است.»

خرید کتاب

 

3.بهترین قصه گو برنده است

آنت سیمونز در سال 2007 یکی از بهترین کتاب‌های بازاریابی تحت عنوان «Whoever Tells the Best Story Wins» را تألیف و منتشر کرد که این کتاب به فارسی تحت عنوان بهترین قصه‌گو برنده است منتشر شده است. نویسنده در این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه با قصه، کسب و کار خود را رونق و ارتقا دهید. در حقیقت قصه‌گویی به افراد کمک می‌کند تا از جنبه‌های گوناگونی به موضوع نگاه کنند و از این طریق تحت تأثیر قرار بگیرند.

خرید کتاب

 

4.بازاریابی اجازه‌ای

بازاریابی اجاره‌ای اثر دیگری از سث گادین نویسنده کتاب گاو بنفش است. این کتاب نیز از جمله کتاب‌های مهم در حوزه بازاریابی است. سث گادین در این کتاب تحولات بازاریابی را در طول زمان بررسی و تفاوت‌های رویکرد بازاریابی درگذشته و حال را مقایسه می‌کند. درگذشته بازاریابی به مفهوم آگاهی‌رسانی به مخاطب به‌صورت اجباری بوده است ولی در حال حاضر مخاطب انتخاب می‌کند که در معرض کدام تبلیغات و رسانه‌ها قرار بگیرد و در بعضی از انواع بازاریابی، مخاطب خود به سراغ کسب‌وکار می‌رود. عنوان این کتاب برگرفته از همین حق انتخاب و به‌اصطلاح اجازه از مشتری است و اصطلاح بازاریابی اجازه‌ای ابداع خود سث گادین است. ترجمه این کتاب در حال حاضر در بازار موجود نیست ولی کتاب بازاریابی اجاره ای را در گوگل بوک به‌صورت آنلاین می‌توانید مطالعه کنید.

 

5.هر برند یک قصه است

آدم‌‌ها دوست دارند درگیر قصه‌ای بزرگ‌تر از قصه‌ی خودشان بشوند. برندهایی که مشتری‌ها را در دل روایتی بزرگ‌تر قرار می‌دهند، ارزش محصولات‌شان را بالا می‌برند. آیا برندتان به قصه‌ی عمیق‌تری منتهی می‌شود؟ آیا محصول‌تان برای مشتری‌ها مثل ابزاری هست که برای مقابله با چیزهای ناخوشایند از آن کمک بگیرند؟ آیا قصه‌ی برند شما راه‌حلی برای مشکل بیرونی، درونی و فلسفی مشتری ارائه می‌دهد؟ مخاطبان دیگر علاقه‌ای به شنیدن قصه‌ی برند یا قصه‌ی موفقیت شخصی کارآفرینان ندارند؛ آن‌ها تشنه‌ی قصه‌ای هستند که قهرمانش مشتری باشد، نه برند. کتاب «هر برند یک قصه است» هم به آفرینندگان برندها یاد می‌دهد چطور قصه‌‌شان را روشن و شنیدنی به گوش مشتری برسانند، هم حقیقتی مهم‌تر از این را یادشان می‌اندازد که «مشتری‌ها معمولاً اهمیتی به داستان شما نمی‌دهند؛ مهم داستان خودشان است.»

خرید کتاب

 

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx