اپل، تحسین شده‌ترین شرکت جهان

اپل، تحسین شده‌ترین شرکت جهان در سال 2022 شد

اپل، تحسین شده‌ترین شرکت جهان

اپل، تحسین شده‌ترین شرکت جهان در سال 2022 شد

فهرست مطالب

فهرست

اپل برای شانزدهمین سال متوالی در جایگاه نخست فهرست نشریه فورچون برای تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان قرار گرفت. این شرکت مانند 15 سال گذشته توانست با رقابت با شرکت‌های بزرگی مثل آمازون و مایکروسافت از جایگاه خود دفاع کند و همچنان تحسین‌شده‌ترین شرکت دنیا لقب بگیرد.

نشریه فورچون هرساله فهرست تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان را منتشر می‌کند و حالا نوبت به فهرست سال 2022 رسیده است. در این فهرست اپل در جایگاه اول قرار دارد، آمازون دوم و رتبه سوم هم به مایکروسافت رسیده است.
فورچون می‌گوید: بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری احتمالاً با دوره نسبتاً سختی روبه‌رو هستند، اما بیست‌وپنجمین نسخه تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان نشان می‌دهد که همتایان این غول‌ها مثل همیشه به این شرکت‌ها احترام می‌گذارند.
در رده‌های بعدی می‌توانیم شرکت Berkshire Hathaway، جی‌پی مورگان و والت دیزنی را ببینیم. شرکت خرده‌فروشی Costcoدر رده هفتم، فایزر در رده هشتم، آلفابت در رده نهم و امریکن اکسپرس در رده دهم قرار دارند.

رده‌بندی فورچون براساس شهرت سازمانی و با نظرسنجی از حدود 3700 مدیر ارشد و نظر کارشناسان تهیه می‌شود.

دیگر دسته‌بندی‌ها هم که اپل در آن‌ها صدرنشین بوده است شامل نوآوری، مدیریت افراد، استفاده از دارایی‌های سازمانی، مسئولیت اجتماعی، کیفیت مدیریت، شایستگی مالی، ارزش سرمایه‌گذاری بلندمدت، کیفیت محصولات و خدمات، و رقابت‌مندی جهانی می‌شود.

منبع: دیجیاتو

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx