تیک طلایی توییتر

همه چیز در مورد تیک طلایی توییتر

تیک طلایی توییتر

همه چیز در مورد تیک طلایی توییتر

فهرست مطالب

فهرست

در حال حاضر شبکه اجتماعی توییتر قصد دارد که به واسطه ارائه تیک طلایی از صاحبان کسب‌وکارها پول دریافت کند تا وابستگی خود را به تبلیغات کاهش دهد. طبق اسناد منتشر شده، این مجموعه دریافت ماهانه هزار دلار از بیزینس‌های مختلف را در برنامه کاری خود قرار داده است. بنابراین آن دسته از برندهایی که موفق نشوند این مبلغ ماهانه را بپردازند، قطعاً تیک طلایی توییتر را از دست خواهند داد.

با تیک طلایی توییتر آشنا شوید

توییتر پیش‌تر تنها تیک‌های آبی را ارائه می‌داد، اما پس از آن تیک‌های خاکستری و طلایی نیز به این شبکه اجتماعی اضافه شدند. به این صورت که اکانت‌های بیزینسی می‌توانند تیک طلایی را برای پروفایل خود دریافت کنند و از این طریق به کسب‌وکار خود رسمیت ببخشند. با درج تیک طلایی توییتر در پروفایل صاحبان کسب‌وکارها این اکانت‌ها از سایر حساب‌های کاربری متمایز خواهند شد.

این علامت در واقع بیانگر این است که اکانت مربوطه یک حساب تجاری تایید شده از جانب توییتر است. بنابراین دیگر کسی نمی‌تواند حساب کاربری را جعل کرده و از آن سوء‌استفاده کند. البته در حال حاضر قرار است این سرویس برای شرکت‌های بزرگ مورد آزمایش قرار گیرد. برای به دست آوردن جزئیات و اطلاعات بیشتر در این زمینه باید همچنان منتظر ماند تا معلوم شود که شرکت Twitter با ترفند تیک طلایی موفق به کسب درآمد بیشتر می‌شود یا نه؟

هدف توییتر از ارائه تیک طلایی

همان‌طور که می‌دانید اخیراً ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان شرکت توییتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد. از زمان خریداری توییتر توسط ماسک این شرکت تغییرات بسیار زیادی را تجربه کرده است. شرکت توییتر بخش عمده‌ای از درآمد خود را از راه تبلیغات به دست می‌آورد؛ اما صاحب جدید آن ایلان ماسک در تلاش است که وابستگی مجموعه خود را به درآمد ناشی از تبلیغات کمتر کند. یکی از استراتژی‌هایی که ماسک برای این کار در نظر گرفته، افزایش درآمد توییتر از راه سرویس‌های اشتراکی است. در واقع ایلان بر این عقیده است که در آینده‌ای نزدیک قسمت اعظم درآمد این مجموعه از راه سرویس‌های اشتراکی حاصل می‌شود.

اشتراک هزار دلاری در ازای دریافت تیک طلایی توییتر تنها یک بخش از تغییراتی است که قرار است در این مجموعه بزرگ اعمال گردد. به عبارت دیگر ایلان ماسک قصد دارد از صاحبان حساب‌های کاربری تجاری ماهانه مبلغ هزار دلار دریافت کند تا از این طریق منبع درآمدی ویژه‌ای برای این شرکت ایجاد کرده باشد. البته ناگفته نماند که هنوز دریافت این هزینه هزار دلاری به طور رسمی تایید نشده است. ایلان ماسک علاوه‌بر این‌که تعداد کارکنان این شرکت را تعدیل نمود، برای اخذ تیک آبی نیز پرداخت ماهانه هشت دلار را تعیین کرد. حتی گفته می‌شود که ماسک قصد دارد که در آینده دسترسی به API این شرکت را هم منوط به پرداخت هزینه نماید.

سرویس تیک طلایی از چه زمانی اعمال می ‌شود؟

مطابق با توییت منتشر شده در تاریخ ۱۰ دسامبر از سوی شرکت توییتر دریافت تیک طلایی در واقع نشان دهنده تایید کسب‌وکارهایی است که در این سوشال مدیا فعالیت دارند. این‌طور به نظر می‌رسد که تعدادی از اکانت‌های بیزینسی توییتر از تاریخ ۱۲دسامبر تیک طلایی را دریافت خواهند کرد. شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ و اپل نیوز از این جمله هستند.

همچنین اکانت‌های گوناگون یک برند ممکن است که ترکیبی از تیک آبی و طلایی را در اختیار داشته باشند. برای مثال حساب کاربری اصلی شرکت پپسی دارای تیک طلایی است، در حالی‌که پپسی هند تیک آبی دارد. از این‌رو می‌توان گفت که پروسه تبدیل تیک آبی رنگ به تیک طلایی توییتر مانند یک راز سربه‌مهر به نظر می‌رسد و هنوز کسی اطلاع مشخصی از آن ندارد. این‌که سرویس تیک طلایی توییتر از چه زمان اعمال شود، به طور دقیق مشخص نشده است. مثلاً معلوم نیست که این فرآیند به چه روشی کار می‌کند یا این‌که شرکت‌ها دقیقا چه موقع می‌توانند برای دریافت چک مارک طلایی رنگ درخواست دهند؟

توییتر

هزینه دریافت تیک طلایی

طرح دریافت تیک طلایی یکی از جدیدترین گزینه‌های پرداختی بوده که پس از خرید توییتر توسط ثروتمند  مشهور ایلان ماسک در دست اجرا است. بعد از این‌که ایلان ماسک توییتر بلو را خریداری کرد، مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی به خاطر جعل هویت برندها به حالت تعلیق درآمد. اما در ماه دسامبر مجددا راه‌اندازی شد و برای متمایز کردن کسب و کارها از حساب‌های جعلی تیک طلایی توییتر را ارائه داد.

برنامه کاری شرکت Twitter به این صورت است که به بیزینس‌های احراز هویت شده تیک طلایی را ارائه می‌دهد. پس از آن حساب‌های کاربری اجازه دارند که نسخه هایپرلینک شده لوگوی خود را در صفحه تجاری بگذارند. هزینه‌ای که این شرکت بزرگ از صاحبان کسب و کارها برای درج تیک طلایی اخذ می‌کند، حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه است. البته به غیر از این هزار دلار توییتر تصمیم گرفته که از اکانت‌های مرتبط با بیزینس مربوطه نیز ۵۰ دلار دریافت کند.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx