لیست شرکت های معتمد سامانه مودیان مالیاتی

لیست شرکت های معتمد سامانه مودیان مالیاتی

سامانه مودیان

سازمان امور مالیاتی کشور، برای تنظیم درست قانون و مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی دارای مجوز را در بخشنامه‌های اخیر معرفی کرده است و این شرکت‌ها به منظور اطلاع رسانی اخبار سازمان امور مالیاتی کشور، برای مودیان برگزیده شده‌اند.

در این گزارش سعی داریم به طور کامل شما را با این شرکت‌ها و وظایف آن‌ها آشنا کنیم و لیست شرکت های معتمد مالیاتی را به همراه اطلاعات تکمیلی از جمله راه های ارتباطی با این شرکت‌ها، در اختیارتان قرار دهیم .

آشنایی با شرکت‌های معتمد مالیاتی و وظایف آن‌ها

برای ارسال فاکتورهای فروش و صورتحساب ها در سامانه مودیان مالیاتی، لازم است که مودیان به صورت مستقیم وارد سامانه بشوند اطلاعات را وارد کنند؛ یا فاکتورهای خود را در قالب فایل اکسل برای شرکتهای معتمد مالیاتی ارسال نموده، سپس معتمد صورتحساب های مودیان برای شرکت های معتمد مالیاتی در سامانه ارسال کند.

طبق آیین نامه اجرایی ماده 26 قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تصویب شده در تاریخ 22/03/1401 سازمان امور مالیاتی کشور، شرکت‌هایی که واجد شرایط هستند و از ویژگی‌های ذکر شده در آیین نامه ماده 26 قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان برخوردار باشند، همچنین درخواست تقاضای خود را به صورت کتبی به سازمان ارائه داده‌ باشند؛ به عنوان شرکت های معتمد مالیاتی به مودیان معرفی شده‌‌اند.

در ادامه ابتدا ماده 26 قانون پایانه‌های فروشگاهی و سپس خلاصه‌ای از آیین نامه ابلاغ شده این ماده را بازگو خواهیم نمود.

ماده 26: سازمان می‌تواند جهت حصول اطمینان از عملکرد صحیح مودیان در خصوص صدور صورت حساب الکترونیکی و ثبت دقیق معاملات در سامانه مودیان، اطمینان از انجام تکالیف قانونی توسط مودیان، ارائه آموزش و مشاوره‌های فنی و غیرمالیاتی به مودیان و دریافت استعلام‌های موردنیاز، از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی استفاده کند.

شرایط، نحوه انتخاب، چگونگی ارتباط با سازمان و مودیان، تعیین تعرفه‌ها و سایر مقررات مربوط به شرکت‌های معتمد مالیاتی، براساس قوانین مربوطه به موجب آیین نامه‌ای است به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده است.

نظارت بر حسن اجرای این قانون برعهده کارگروه یاد شده بوده و کارگروه مزبور موظف است که هر شش ماه یک بار، گزارش عملکرد سازمان را در این خصوص به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

در فصل دوم این آیین نامه، شرایط انتخاب شرکت های معتمد مالیاتی را بیان نموده و در ارتباط با این موضوع موادی را تعیین کرده است که ما به ذکر چند مورد از این مواد بسنده خواهیم نمود:

 • متقاضی مکلف است مدارک لازم جهت دریافت موافقت‌ اصولی به عنوان شرکت معتمد را به مرکز تسلیم نماید.
 • مرکز پس از ارزیابی اسناد و مدارک متقاضی در صورت کسب شرایط احراز توسط وی، ظرف دو هفته از دریافت درخواست متقاضی نسبت به صدور یا عدم صدور موافقت­ اصولی، برای فعالیت متقاضی به عنوان شرکت معتمد اقدام می‌نماید.
 • متقاضی دارای موافقت­ اصولی، مکلف است با انجام اقدامات لازم و احراز شرایط صدور مجوز فعالیت تا شش ماه پس از صدور موافقت اصولی نسبت به ارایه درخواست مجوز فعالیت به مرکز، اقدام نماید.
 • مرکز موظف است ظرف دو هفته از تاریخ وصول درخواست صدور مجوز فعالیت، نسبت به صدور مجوز و یا اعلام عدم امکان صدور آن به همراه دلایل اقدام نماید.
 • شرکت های معتمد مالیاتی دارای مجوز فعالیت مکلف است، حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ صدور مجوز نسبت به شروع فعالیت به طور کامل بر اساس موضوع آن اقدام نماید.

در غیر این صورت، مرکز موظف است به شرکتهای معتمد از طریق سامانه مکاتبات الکترونیکی تذکر داده و در صورت عدم شروع فعالیت ظرف ده روز از تاریخ تذکر، علاوه بر اجرای حکم ماده 34 این آیین نامه، نسبت به لغو مجوز صادره اقدام نماید.

وظایف شرکت‌ های معتمد مالیاتی چیست؟

شرکت های معتمد ارائه دهنده‌ی خدمات مالی بر حسب قوانین و ضوابط تعیین شده توسط سازمان مالیات، موظف به انجام وظایف زیر هستند:

 • صدور، دریافت و ارسال صورتحساب های الکترونیکی
 • ثبت دقیق معاملات در سامانه مودیان
 • ارائه راهنمایی و آموزش به مودیان در خصوص آشنایی کامل با امور مالیاتی
 • پشتیبانی و استانداردسازی تجهیزات مورد استفاده مودیان
 • ارائه مشاوره فنی مالیاتی و غیرمالیاتی به مودی
 • استعلام‌گیری‌های مربوطه

لیست شرکت های معتمد مالیاتی

سازمان امور مالیاتی کشور، برای تنظیم درست قانون و مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی دارای مجوز را در بخشنامه‌های اخیر معرفی نموده است. این شرکت‌ها به منظور اطلاع رسانی اخبار سازمان امور مالیاتی کشور، برای مودیان برگزیده شده‌اند. در لیست شرکت ‌های معتمد مالیاتی، شرکت های معتمد را در 3 گروه: نوع اول، نوع دوم و نوع سوم طبقه بندی کرده است.

 شرکت‌های نوع اول

شرکت‌ های معتمد مالیاتی نوع اول، اغلب در زمینه‌های صدور، جمع آوری، نگهداری فاکتورها، ارسال صورتحساب فروش و ارائه تمام خدمات به سازمان امور مالیاتی کشور مجوز دارند. همچنین باید بدانید که شرکت های معتمد نوع اول توانایی نظارت بر عملکرد مودیان و ارائه خدمات به خود را نیز دارند.

شرکت‌های نوع دوم

نوع دوم شرکتهای معتمد مالیاتی، اکثرا در حوزه آموزش تکالیف مالیاتی به مودیان، قانون پایانه ‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مجوز دارند. شرکت‌های نوع دوم قادر به نظارت عملی نیستند و تنها می‌توانند در راستای آموزش مودیان نسبت به خدمات و تکالیف مالیاتی، قدم بردارند.

شرکت‌های نوع سوم

آخرین نوع شرکت‌های معتمد مالیاتی، اغلب در زمینه‌های مشاوره و حسابداری، مشاوره مالیاتی، کمک به مودیان در ارسال اظهارنامه مالیاتی و… مجوز دارند. همچین نوع سوم شرکت های معتمد مالیاتی می‌توانند در نگهداری دفاتر به تشخیص سازمان امور مالیاتی کشور به مودیان کمک کنند.

شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی دارای 3 نوع مجوز هستند که با مجوز نوع اول، نوع دوم و نوع سوم شناسایی و به مودیان معرفی شده‌اند.

نوع نام شرکت راه‌های ارتباطی 
نوع اولشرکت معتمد داده پردازی تیس

آدرس: تهران، عباس آباد، اندیشه، خيابان ميرعماد، کوچه چهاردهم، پلاک 18، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس:  90001515-021

نوع اولشرکت معتمد داده کاوی اول سام

آدرس: تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان خالد اسلامبولی، خيابان یكم، پلاک 12، طبقه ششم

شماره تماس: 87682100-021

نوع اول شرکت داده پردازی کیسان

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان 10 شرقی، پلاک 6، طبقه سوم

شماره تماس: 91009610-021

نوع اولشرکت معتمد اول هوشمند راهبر

آدرس: تهران، کاووسيه، خيابان ولی عصر، خيابان سرو، پلاک 6، طبقه 4، واحد ٨

شماره تماس: 42861140-021

نوع اولشرکت معتمد همراه فن آوا

آدرس: تهران، ميدان آرژانتين، بلوار بيهقی، کوچه 12 شرقی، پلاک 15، طبقه پنجم، واحد 5

شماره تماس: 91080080-021

نوع اولشرکت راهكارهای یكپارچه معتمد ایرانيان

آدرس: تهران، خيابان پاسداران، تنگستان چهارم، پلاک746، طبقه 3

شماره تماس96669294-021

نوع دوم و سومشرکت دیان همراه

آدرس: تهران، ميدان شيخ بهایی، خيابان سئول، نبش کوچه چهارم، پلاک76، طبقه همكف

شماره تماس: 96646-021

شماره تماس88623561-021

شماره تماس: 88611426-021

شماره تماس: 88602474-021

 

کدام یک از شرکت های معتمد  را انتخاب کنم؟

موارد زیر در انتخاب شرکت معتمد مالیاتی می‌تواند تاثیر گذار باشد:

 • قابل اعتماد بودن شرکت معتمد
 • داشتن دانش و علم کافی در زمینه امور حسابداری
 • سوابق و تجربه شرکت در راستای انجام امور مالی و مالیاتی
 • پشتیبانی و همراهی همه جانبه‌ی مشتریان
 • ارائه خدمات با کمترین هزینه
 

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx