پردرآمدترین کار در رشته‌ی حسابداری چیست

پردرآمدترین کار در رشته‌ی حسابداری چیست؟

پردرآمدترین کار در رشته‌ی حسابداری چیست

پردرآمدترین کار در رشته‌ی حسابداری چیست؟

فهرست مطالب

فهرست

رشته حسابداری انتخاب بسیاری از افراد موقع ورود به دانشگاه است. کار در این رشته درآمد خوبی دارد و تقریباً از هر شاخه‌ای هم می‌شود وارد آن شد. حتی اگر تحصیلات دانشگاهی شما در زمینه دیگری باشد هم می‌توانید در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای یا آزاد حسابداری شرکت کنید و وارد این حرفه شوید.

وقتی در رشته حسابداری تحصیل کرده باشید یا به هرصورتی در آن تخصص داشته باشید، شغل‌های متنوعی پیش رویتان قرار دارند و نه صرفا شغل حسابداری در شرکت‌های کوچک و بزرگ. رشته حسابداری شاخه‌های مختلفی دارد که جایگاه کاری هرکدام از آنها متفاوت است. شما با داشتن تخصص حسابداری حتی می‌توانید در جایگاه مدیریت هم بدون هیچ مشکلی فعالیت کنید.

امروزه هر صاحب کسب و کار یا مدیر هر مجموعه‌ای، به یک حسابدار نیاز دارد. بنابراین رشته حسابداری به‌طور کلی رشته خوبی در بازار کار است. اما در این مطلب می‌خواهیم به بررسی و تحلیل پردرآمدترین کار در رشته حسابداری بپردازیم.

معرفی پردرآمدترین کارهای رشته حسابداری

حسابداری صرفاً کار بررسی و رسیدگی ساده به کارهای مالی نیست. این شغل می‌تواند به بخش‌های مهمی مثل مشاوره و مدیریت هم وارد شود. امروزه برخی از شرکت‌ها حاضرند حقوقی برابر با مدیرعامل را به حسابدار پرداخت کنند؛ چراکه کمک گرفتن از یک حسابدار خبره باعث جلوگیری از بسیاری ضررهای مالی و مالیاتی می‌شود. در ادامه فهرستی از کارهای پردرآمد رشته حسابداری را مرور می‌کنیم:

حسابرس مالی

بیشترین تقاضای استخدام برای حسابرس مالی در اداره‌های دولتی‌ای مثل اداره مالیات است. حسابرس مالی وظیفه دارد تا تاریخچه مالی شخص یا شرکت را به‌طور دقیق بررسی کند. او به نوعی بازرس پرونده‌های مالی است تا از خطاها و فرارهای احتمالی جلوگیری کند. حسابرس مالی از صحت اطلاعات وارد شده در پرونده‌ها اطمینان حاصل می‌کند. این شخص باید به اصول اخلاقی پایبند باشد و به جزئیات کوچک هم اهمیت بدهد. جلوگیری از خطاهای مالی می‌تواند به سالم ماندن تمام سیستم مالی کمک کند.

سرحسابدار

سرحسابدار را به‌عنوان حسابدار ارشد هم می‌شناسند. در مجموعه‌های بزرگ، این شخص مسئول رسیدگی به حسابداری کل مجموعه است. این مجموعه‌ها گاهی ممکن است از چندین حسابدار برای بخش‌های مختلف یا شعبه‌هایشان کمک بگیرند؛ بنابراین لازم است شخصی به‌عنوان سرحسابدار، گزارش‌های آن‌ها را به‌صورت مرتب بررسی و تحلیل کند.

سرحسابدار باید تلاش کند تا تمام کارهای حسابداری طبق اصول اساسی مجموعه جلو بروند و خطایی در کار نباشد. اصلی‌ترین شخصی که می‌تواند کارهای مالی شرکت را از دچار شدن به مشکلات نجات بدهد، حسابدار ارشد است.

مدیر مالی

مدیر مالی به‌طور معمول در سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ فعالیت می‌کند. این شخص با حسابدارها در ارتباط است اما کار اصلی‌اش حسابداری نیست. مدیر مالی با توجه به بررسی داده‌های مالی و تحلیل آن‌ها، مسیر مالی شرکت را مشخص می‌کند. در واقع تخصص اصلی مدیر مالی باید اقتصاد و تحلیل بازار باشد. در این صورت می‌تواند با ارائه تحلیلی درست و برنامه‌ریزی مناسب، شرکت را در بهترین مسیر مالی قرار بدهد.

حسابدار شخصی

امروزه با گسترش کسب و کارهای شخصی، نیاز به استخدام حسابدار شخصی هم بالاتر رفته است. غیر از شرکت‌ها و کسب و کارها، برخی اشخاص هم ممکن است حسابدار را برای رسیدگی به امور مالی شخصی خود استخدام کنند؛ از بازیگران و خوانندگان گرفته تا شخصیت‌های حقیقی‌ای که با برند اسم خودشان درآمدزایی می‌کنند.

حسابداری شخصی یکی از پول‌سازترین کارهای رشته حسابداری است. کار این شخص فقط رسیدگی به حساب‌های مالی نیست. او می‌تواند به‌نوعی نقش مشاور مالی را هم ایفا کند. حسابدار شخصی می‌تواند با انجام برنامه‌ریزی و ایجاد مسیری درست، شخص را به سمت سرمایه‌گذاری‌های درست و سودآور هدایت کند.

تحلیلگر مالی

کار تحلیلگر مالی فراتر از یک مشاور ساده است. این شخص باید داده‌های حسابداری را به‌طور دقیق بررسی کند. سپس با مقایسه آن‌ها با تحلیل بازار، می‌تواند شرکت را در گرفتن تصمیم‌های مهم راهنمایی کند. این شخص می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مثل بورس، رمزارز و دیگر بخش‌های بازار، تحلیل ارائه دهد و فعالیت کند. تجربه‌های موفق تحلیلگر مالی در هنگام استخدام اثر مثبت زیادی دارد.

همان‌طور که در این مطلب گفته شد، حسابداری جزو آن دسته از شغل‌هایی است که همیشه برایش کار پیدا می‌شود. در واقع این موضوع به دلیل تقاضای بالای بازار کار برای متخصص‌های این رشته است. مشاغل مربوط به رشته حسابداری، از تنوع زیادی برخورداند؛ ازجمله حسابدار اصلی، سرممیزی یا مشاور حسابداری و…

هرکدام از این کارها به تخصص ویژه‌ای در زمینه حسابداری نیاز دارند. با این حال حسابدارهایی هستند که در بیشتر از یک کار حسابداری تخصص دارند و می‌توانند چندین زمینه کاری را با هم جلو ببرند. این درحالی است که با توجه به افزایش هرروزه‌ی شرکت‌ها و کسب و کارها، تقاضا برای استخدام حسابدار نیز رو به افزایش است.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx