ووکامرس woocommerce

چرا ووکامرس بهترین پلاگین فروشگاهی است؟

ووکامرس woocommerce

چرا ووکامرس بهترین پلاگین فروشگاهی است؟

فهرست مطالب

فهرست

آن‌چه در این گزارش می‌‌خوانید، بررسی یکی از پلاگین‌های بسیار معروف در جهان برای CMS وردپرس است که انتخاب اول سایت‌های فروشگاهی است. این پلاگین به نام ووکامرس توانسته است با قابلیت‌های ویژه‌ای که دارد، بازار سایت‌های Ecommerce را برای خود کند. باید بدانید که WooCommerce یک پلتفرم تجارت الکترونیکی قابل تنظیم و منبع باز است که بر روی وردپرس ساخته شده است.

نیاز بازار تشنه‌ی ایران به سایت‌های فروشگاهی استاندارد

بازار دیجیتال در ایران با توجه به افزایش آگاهی مردم و مصرف‌کنندگان ایرانی درحال رشد است. این رشد با به‌وجود آمدن عامل‌هایی چنان سرعت گرفته که بسیاری از کسب و کارها از آنها غافل ماندند و درحالی که رفتار مصرف‌کنندگان در حال تغییر بود، نتوانستند مسیرهای تغییر محصول و خدمات، شیوه توزیع و بازخورد مشتریان را با شرایط وفق دهند. به‌همین دلیل کسب و کارهای زیادی شکست خوردند یا با شیوه‌هایی نادرست وارد این فضای مجازی و دیجیتال شدند که باعث شد زمان و منابع مالی خود را از دست بدهند و نسبت به این بستر دید منفی پیدا کنند.

شناخت عواملی که باعث شدند تا خریداران به سمت فضای دیجیتال بروند کمک می‌کند تا دید بهتری به این فضا داشته باشیم. به برخی از این عوامل اشاره می‌کنیم:

  • رونق گوشی‌های هوشمند و رواج آن بین نسل جوان (Z generation)
  • پیشرفت بستر اینترنت و افزایش قابل توجه سرعت آن در ایران
  • همه‌گیری وسیع کرونا و چالش‌های بازار آفلاین

این سه دلیل، مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مواردی بودند که باعث شد کسب و کارها دیجیتالی‌شدن یا معرفی خود بر بستر دیجیتال را در دستور کار خود قرار دهند.

انتخاب پلتفرم فروشگاهی مناسب و کاربردی در این زمان، با توجه به سرعت ورود رقبا و رشد بازار، از چالش‌هایی بود که باید رفع می‌شد. در این مسیر با توجه به پیشرفت دنیای وب و تکنولوژی و استفاده از وب‌اپ‌ها، کسب و کارها دوست داشتند روش‌های نوین و جدید را مورد استفاده قرار دهند. نتیجه‌ی این تست‌ها و سعی و خطاها، مشخص‌شدن بهترین راهکار و CMS بوده است. با توجه به نمودار زیر می‌توانید این موضوع را کاملا درک کنید که چه پلتفرمی برنده‌ی این مسابقه بوده است. این CMS محبوب در جهان که ابتدا به‌عنوان یک پلتفرم محتوایی تولید شد، توانست با انعطاف بالا و رشد در جهت بهینه‌بودن و نیاز روز، بازار وب را را از رقبا بگیرد.

سهم بازار cms در طول زمان
سهم بازار cms در طول زمان

راهکاری جهانی به‌نام ووکامرس بر اساس استانداردهای ایران

حقایق شگفت‌انگیز درمورد پلاگینWooCommerce

  • تعداد چهار میلیون و 414 هزار و 537 وب‌سایت فعال در حال حاضر، در سراسر جهان از WooCommerce استفاده می‌کنند.
  • ووکامرس توسط 7.4 درصد از کل وب‌سایت‌های جهان استفاده می‌شود.
  • WooCommerce بیش از 28.19٪ از فروشگاه‌های آنلاین را در اختیار دارد.
  • 22 درصد از یک میلیون سایت برتر تجارت الکترونیک از ووکامرس استفاده می‌کنند.
  • 7 درصد از تمام وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک وردپرس از افزونه WooCommerce استفاده می‌کنند.
  • WooCommerce محبوب‌ترین افزونه و ماژول در کل اینترنت است – با توزیع استفاده از 68٪. هزار و 321 تم WooCommerce که در ThemeForest وجود دارد.
  • 1453 افزونه برای WooCommerce تنها در org وجود دارد.

پلاگین ووکامرس چیست؟

بهترین راه برای آشنایی با پلاگین ووکامرس، قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی است که در این پلاگین وجود دارد. پس همراه هلومگ باشید تا با این افزونه جذاب بیشتر آشنا شویم.

WooCommerce یک پلتفرم تجارت الکترونیکی قابل تنظیم و منبع باز است که روی وردپرس ساخته شده است.

تنوع سرویس‌ها و فروشگاه‌هایی که از ووکامرس استفاده می‌کنند، آن‌چنان زیاد است که ایده‌ای پیدا نخواهید کرد که ووکامرس توانایی پیاده‌سازی آن را نداشته باشد.

Slide2 1 | هلومگ | چرا ووکامرس بهترین پلاگین فروشگاهی است؟

همه چیزهایی که برای شروع فروش آنلاین نیاز دارید

افزونه WooCommerce را به هر سایت وردپرسی که بخواهید می‌توانید اضافه کرده و در عرض چند دقیقه یک فروشگاه جدید راه‌اندازی کنید. پرداخت‌های ایمن، گزینه‌های حمل و نقل قابل تنظیم و موارد دیگر را به‌صورت رایگان دریافت کنید.

WooCommerce
WooCommerce

همه چیز را تغییر بدهید یا ویژگی‌های جدید اضافه کنید


از اشتراک‌ مجله گرفته و کلاس‌های باشگاه تا اجاره اتومبیل‌های لوکس، WooCommerce کاملاً قابل تنظیم است.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های فروشگاه خود را با استفاده از افزونه‌های رسمی از WooCommerce Marketplace گسترش دهید و به قابلیت‌های جدید دست پیدا کنید.

ووکامرس
ووکامرس

ووکامرس توسط افراد حقیقی پشتیبانی می‌شود

تیم مهندسان پشتیبان و توسعه‌دهنده پلاگین ووکامرس در سراسر جهان، در حال کار بر روی این افزونه هستند؛ تیمی متشکل از 58 کشور.

ووکامرس WooCommerce
ووکامرس WooCommerce

چرا پلاگین ووکامرس و چرا وردپرس به‌جای دیگر CMSها؟

باتوجه به ویژگی‌های ذکرشده در بالا و توسعه سریعی که در پلاگین ووکامرس وجود دارد، باید به این نتیجه رسیده باشید که استقبال خوبی نیز از این افزونه شده باشد.

وردپرس به عنوان یک بستر برای پلاگین ووکامرس در طی سال گذشته به‌صورت تساعدی رشد داشته است.

بدیهی است که ووکامرس هم با این ترند، پیش رفته و جایگاه ویژه‌ای در بین دیگر پلاگین‌ها دارد.

Slide7 1 | هلومگ | چرا ووکامرس بهترین پلاگین فروشگاهی است؟

رشد استفاده از پلاگین وردپرس

حال سوال این است چرا باید این پلاگین و وردپرس را به‌عنوان بستر فروشگاهی خود انتخاب کنیم.

بررسی‌ها و آمارها نشان می‌دهد که رتبه دوم در استفاده از پلاگین فروشگاهی ووکامرس، متعلق به کشور ایران است و از طرف دیگر، رتبه دوم در زبان سایت‌های ووکامرسی نیز متعلق به فارسی است. این حجم از استقبال کاربران از این پلاگین، نشان‌دهنده این موضوع است که قابلیت‌های ووکامرس جواب‌گوی بسیاری از کسب و کارها بوده.

WooCommerce plugin
WooCommerce plugin

آیا ووکامرس به تنهایی کافی است؟

پاسخ به این سوال برای بسیاری از کسب و کارها می‌تواند بله باشد؛ اما قطعا این پلاگین استانداردهای خاصی دارد که اجازه نمی‌دهد به‌تنهایی بتواند هر کاری را انجام بدهد.

به‌عنوان مثال:

در فروشگاه اینترنتی خود چگونه انبار و موجودی آنها را کنترل و تعداد آنها را در سایت به‌روز رسانی می‌کنید؟

تغییرات متنوع قیمت‌های کالاهای سایت را چطور مدیریت می‌کنید؟

داده‌های فروش، صدور فاکتور و هماهنگی نرم‌افزارهای مختلف با داده‌های سایت را چگونه مدیریت می‌کنید؟

در این مرحله است که افزونه‌ی نیلا قدم به میان می‌گذارد تا در انجام همه‌ی این امور به کاربران کمک کند.

Slide9 1 | هلومگ | چرا ووکامرس بهترین پلاگین فروشگاهی است؟

افزونه نیلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا دارای راه‌هایی اقتصادی و مقرون به‌صرفه برای گرفتن سرنخ فروش و افزایش فروش است. در واقع این افزونه مناسب کسب و کارهایی است که می‌خواهند ارتباط با مشتری را یک‌پارچه کنند. علاوه بر این، برای کسب و کارهایی مثل فروشگاه‌ها که به یک راه آسان برای اتصال به نرم‌افزار حسابداری خود نیاز دارند، بسیار مناسب است تا بتوانند به‌راحتی تمام سیستم حساب و کتاب خود را یک‌پارچه کرده و تحلیل کنند.

در صورتی که نیازمند برقراری ارتباط بین وب‌سایت ووکامرس و نرم‌افزار هلو از طریق وب‌سرویس هستید اما امکان برنامه‌نویسی برای ایجاد این ارتباط را ندارید، می‌توانید از افزونه‌ی نیلا برای هماهنگ‌سازی اطلاعات بین ووکامرس و برنامه‌ی حسابداری هلو استفاده کنید. با نصب افزونه نیلا، هنگامی‌که مشتری مشغول خرید بر روی وب‌سایت است، شما نیازی به ثبت فاکتور فروش در هلو نخواهید داشت و افزونه به‌صورت خودکار فاکتور مربوط به هر خرید را در بانک مشخص‌شده توسط شما ثبت می‌کند.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx