معرفی کتاب خلق مدل کسب و کار

کتاب خلق مدل کسب و کار

معرفی کتاب خلق مدل کسب و کار

کتاب خلق مدل کسب و کار

فهرست مطالب

فهرست

 

نویسنده: الکساندر استروالدر و ایو پیگنیور

مترجم: بابک وطن‌دوست، حسام‌الدین ساروقی و غلامرضا توکلی

انتشارات: آریانا قلم

 

 

کتاب خلق مدل کسب و کار براساس سال‌ها تلاش و فعالیت «الکساندر استروالدر» و «ایو پیگنیور» و با ارائه مثال‌های واقعی از دنیای کسب‌ و کاردر سال 2010 منتشر و با استقبال بسیار زیادی از سوی خوانندگان در سراسر دنیا روبه‌رو شد.

  • آیا دارای روحیه‌ی کارآفرینی هستید؟
  • آیا دائم در اندیشه ارزش‌آفرینی و ایجاد کسب‌ و کارهای جدید یا بهبود و تحول سازمان خود هستید؟
  • آیا در حال تلاش برای یافتن راه‌های جدید به‌منظور کنار گذاشتن روش‌های قدیمی و منسوخ در مسیر پیشبرد کسب ‌و کار خود هستید؟

اگر پاسخ شما به سه سؤال بالا مثبت است، به عقیده نویسندگان، این کتاب جزو بهترین اثرهایی است که می‌خوانید.

این اثر مناسب مدیران، کارآفرینان و افراد فعال در حوزه‌ی کسب ‌و کار است و به افراد آموزش می‌دهد پیش از شروع هر کاری باید چه نکاتی را مدنظر بگیرند و بر چه اساسی مدل مناسب خود را طراحی کنند. همچنین به توصیف مدل‌های قدیمی و جدید و پویایی‌های آنها می‌پردازد و تکنیک‌های نوآوری،‌ چگونگی جایگاه‌یابی مدل در فضای رقابت شدید و چگونگی هدایت فعالیت‌های مربوط به طراحی مجدد مدل کسب و کار را توضیح می‌دهد.

این کتاب به پنج بخش اصلی تقسیم شده است:

1- تابلوی طراحی

2- الگوها

3- طراحی

4- استراتژی

5- فرآیندها

در نهایت کتاب خلق مدل کسب و کار به این سوالات پاسخ می‌دهد که چگونه می‌توانیم به شکلی نظام‌مند مدل‌های کسب و کار جدید و اثربخش را ابداع، طراحی و پیاده‌سازی کنیم؟ چگونه می‌توانیم مدل‌های قدیمی و غیر قابل استفاده را زیر سوال برده، به چالش کشیده و متحول کنیم؟ چونه می‌توانیم ایده‌های بلند پروازانه را به مدل‌های کسب و کاری تبدیل کنیم که قاعده بازی را تغییر می‌دهند و وضع موجود یک صنعت را به چالش می‌کشند؟ چگونه می‌توانیم به‌عنوان یک شرکت در حال فعالیت، به مدل کسب و کار خود حیات مجددی دهیم؟

برای تهیه این کتاب می‌توانید به سایت انتشارات آریانا قلم مراجعه کنید.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx