کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی

کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی

کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی

کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی

فهرست مطالب

فهرست

 

نویسنده: نویسنده: فرانسسکا جینو

 

ترجمه: یاسمین شاکری

 

انتشارات: بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

 

افراد نافرمان معمولا بدنام هستند و به‌عنوان عامل ایجاد هرج‌ومرج شناخته می‌شوند. ما به چشم افرادی مزاحم و مخالف به آنها می‌نگریم. این در حالی است که نافرمانی، همیشه به معنای بی‌نظمی و بی‌برنامگی نیست. سرپیچی از قوانین ازپیش‌تعیین‌شده، به نجات ما از رکود و یکنواختی کمک می‌کند.

کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی، روایتگر داستان چنین افرادی است. داستان‌هایی الهام‌بخش از افرادی که می‌خواهند قانون‌شکنی کنند. ما با مطالعه کتاب استعداد نافرمانی متوجه می‌شویم که چرا افراد موفق از قوانین سرپیچی می‌کنند و این کار چطور باعث ایجاد شادی و معنا در زندگی ما می‌شود. این کتاب به ما می‌آموزد که چه زمانی و چطور می‌توانیم قوانین را زیر پا بگذاریم. استعداد نافرمانی، احساس رضایت ما را از زندگی بالا می‌برد و کمک می‌کند کسب‌وکارمان را رشد دهیم.

فرانسسکا جینو، نویسنده کتاب «استعداد نافرمانی» برای نوشتن این کتاب، سال‌ها مطالعه، تحقیق و بررسی کرد. او سراغ بوتیک‌های شیک، رستوران‌های زنجیره‌ای و مشهورترین استودیوهای انیمیشن‌سازی رفت و کسانی را یافت که استعداد نافرمانی داشتند.

کتاب استعداد نافرمانی یک نقشه راه برای کسانی است که به دنبال پیشرفت در زندگی‌شان هستند.

بخشی از کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی:

«نافرمان‌هایی که در این سازمان‌ها دیده‌ام، هر قشری از جامعه را شامل می‌شدند و به‌نظر من هر یک از آن‌ها منحصربه‌فرد بودند. اما تمام آن‌ها دارای خصوصیتی بودند که آن را استعداد نافرمانی می‌نامم. طبق مشاهداتم می‌خواهم پنج عنصر اصلی استعداد نافرمانی را مشخص کنم. اولین را نوآوری می‌نامم، به دنبال چالش و تجربه‌های نو بودن. دومین عنصر، کنجکاوی است. همان انگیزه‌ای که باعث می‌شود در دوران کودکی مدام بپرسیم “چرا؟” سومین آن‌ها، وسعت دید است. قابلیتی که به نافرمان‌ها این امکان را می‌دهد که پیوسته دیدگاه خود را وسعت ببخشند. عنصر چهارم، را تنوع می نامم؛ یعنی تمایل به سرپیچی از نقش‌های اجتماعی از پیش تعیین‌شده و دستیابی به آن‌هایی که متفاوت به‌نظر می‌رسند. مورد پنجم، راستین بودن است. نافرمان‌ها همیشه خود خودشان هستند. آن‌ها برای اینکه با دیگران ارتباط برقرار کنند و از آن‌ها بیاموزند، به‌شدت بی‌پناه و آسیب‌پذیر می‌شوند.»

برای تهیه این کتاب می‌توانید به سایت انتشارات پارسه مراجعه کنید.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx