کتاب قلاب

کتاب قلاب

کتاب قلاب

کتاب قلاب

فهرست مطالب

فهرست

قلاب

نویسندگان: نیر ایال، رایان هوور

ترجمه: سعید قدوسی‌نژاد

انتشارات: آریاناقلم

 

راز موفقیت بعضی از محصولات و خدمات از جمله اپلیکیشن‌هایی مثل اینستاگرام و توییتر چیست؟

قلابی که مخاطبان را گیر می‌اندازد! همه شرکت‌ها به‌دنبال تولید محصولات و ارائه خدماتی هستند که مردم را به خود وابسته کنند، به‌طوری که کاربران نه یک بار، بلکه بارها و بارها به سراغ آن بروند. اما راز خلق چنین محصولی در چیست؟

این، همان موضوعی است که کتاب «قلاب» به آن می‌پردازد. این کتاب با تشریح یک فرایند چهارمرحله‌ای، راه و روش درگیر کردن کاربر با محصولات را به شرکت‌ها نشان می‌دهد. این کتاب شامل تجربیات، مشاهدات و تحلیل‌های فضای واقعی کسب‌وکار است و بیشتر به محصولات اینترنتی مربوط می‌شود. کتاب «قلاب» بر طراحی محصول با دیدگاه روانشناختی تمرکز کرده است و کمک می‌کنند کسب‌وکارها بتوانند محصولات و خدماتی ارائه کنند که به جزیی جدایی‌ناپذیر از زندگی کاربران تبدیل شوند.

 

۵ درس بزرگ که از کتاب خلق یا نفرت می‌آموزیم

 

بخشی از کتاب «قلاب»:

«برای یافتن مثالی از تأثیر تصور کمیابی عرضهٔ چیزی در افزایش فروش آن، کافی است سری به سایت آمازون بزنید. اخیراً، دی‌وی‌دی‌ای را جست‌وجو می‌کردم و دیدم که «فقط ۱۴ تا در انبار باقی مانده»، بعد هم وقتی کتابی را جست‌وجو کردم که مدت‌ها چشمم دنبالش بود، دیدم فقط سه جلد از آن باقی مانده است. آیا بزرگ‌ترین خرده‌فروش آنلاین دنیا هرچیزی را که می‌خواهم بخرم تقریباً تمام کرده است؟ یا دارند از حس میان‌بر ذهنی کمیابی برای اثرگذاری در رفتار خرید من استفاده می‌کنند؟»

برای تهیه این کتاب می‌توانید به وب‌سایت انتشارات آریانا‌‌قلم مراجعه کنید

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx