کتاب مدیریت استراتژیک برند

کتاب مدیریت استراتژیک برند

کتاب مدیریت استراتژیک برند

کتاب مدیریت استراتژیک برند

فهرست مطالب

فهرست

مدیریت استراتژیک برند

نویسنده: دیوید لین کلر

مترجم: عطیه بطحایی

انتشارات: سیته

 

این کتاب یکی از کامل‌ترین کتاب‌­ها در حوزه­‌ی برند است که همه­‌ی بخش­‌های پیرامون آن را پوشش می­‌دهد. یکی از بارزترین ویژگی­‌های این کتاب مثال‌­های بسیار زیاد آن است. دیوید لین کلر برند را از ذهن مشتریان واکاوی و به تفصیل مدل ارزش ویژه‌ی برند را تفسیر می‌کند. از نگاه کلر برای ایجاد یا تقویت برند باید یک‌سری کارها در ذهن مشتری اتفاق بیفتد؛ به‌همین دلیل مباحثی مانند نردبان مشتری، جایگاه‌یابی برند را مطرح می­‌کند.

این کتاب به‌خاطر جامعیت و بیان موضوعات با جرئیات به همه‌ی صاحبان کسب ­و کار و افراد آکادمیک توصیه می­‌شود. مباحث این کتاب در سه بخش زیر جای می­‌گیرد:

  • معرفی چشم اندازهای نوین در مدیریت استراتژیک برند
  • شناسایی و تثبیت جایگاه و ارزش­‌های برند
  • برنامه‌­ریزی و پیاده‌­سازی برنامه­‌های بازاریابی برند

در بخش اول مفاهیم پایه‌­ای و اصلی برندینگ بیان می­‌شود. در بخش دوم ارزش ویژه­ی برند (CBBE)  را شرح می‌­دهد؛ این مدل بیان می­‌کند که قدرت برند ریشه در احساسات، دیده‌­ها، شنیده‌­ها و تجربه­‌های مشتری از برند قرار دارد. در بخش سوم کلر مسیری را مشخص می­‌کند که بتوان به واسطه آن پر قدرت و بهتر ظاهر شود. علاوه بر آن هویتی که برند به واسطه­‌ی آن شکل می‌گیرد نیز توضیح داده می­‌شود.

یکی از انتقادهایی که به این کتاب وارد می­‌شود این است که در مباحث مطرح شده فقط شرکت­­‌های آمریکایی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتند و تعمیم‌دادن آن به بازارهای ایران شاید از لحاظ علمی درست نباشد؛ ولی در کل این کتاب یکی از جامع­ترین کتاب­‌ها در مورد برند است حتی با انجیل برند نیز مشهور است.

برای تهیه این کتاب می‌توانید به سایت انتشارات سیته مراجعه کنید.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx