حسابداری بورس به سبک وارن بافت

کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت

حسابداری بورس به سبک وارن بافت

کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت

فهرست مطالب

فهرست

 

‌‌حسابداری بورس به سبک وارن بافت

نویسنده: استیگ برودرسن و پریستون پیش

مترجم: عباس احمدی

انتشارات: راوشید

 

کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت مروری مقدماتی بر صورت‌های مالی برای سهامداری ارزش‌محور است و برای کسانی در ایران مفید است که دوست دارند بیشتر درباره سرمایه‌گذاری به‌ویژه بازار سهام و اوراق بهادار بیاموزند. این کتاب همچنین به خواننده کمک می‌کند تا به درک روشن‌تری در مورد سازوکار بازارهای مالی و چرخه اقتصاد برسد و در این مسیر با اندیشه‌های شخصیتی مشهور همچون وارن بافت آشنا شود. یکی از ویژگی‌های بازر این اثر می‌تواند معرفی اصطلاح‌های تخصصی این حوزه به‌زبان ساده همراه با تصاویر سرگرم‌کننده‌ باشد؛ مانند نرخ بهره، نرخ تورم، اوراق بدهی، حباب قیمتی و غیره.

استیگ برودرسن (Stig Brodersen) و پریستون پیش (Preston Pysh) در نیمه اول این اثر به‌طور کلی به سرمایه‌گذاری ارزش‌محور به شیوه‌ وارن بافت و روش محاسبه ارزش ذاتی سهام می‌پردازند و در نیمه دوم کتاب مفاهیم پایه مربوط به صورت‌های مالی و گزارش‌های حسابداری پرداخته‌اند. در اینجا با مجموعه‌ای از جداول و ارقام روبرو می‌شوید که مفاهیم ریاضی این حوزه را به شکلی ابتدایی و مناسب برای تازه‌کاران بیان می‌کند.

کتاب حاضر از اید‌ه‌ای سرچشمه گرفته که در حال نمو است. سرمایه‌گذاران معمولی برای درک اصول بنیادی در رویکرد وارن بافت به سرمایه‌گذاری هیچ نیازی به مدرک دانشگاهی عالی در اقتصاد یا مدیریت مالی ندارند. کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت شما را به مرحله بالاتری از دنیای سرمایه‌گذاری می‌برد. در اینجا با واژگان تخصصی و فنون حسابداری آشنا می‌شوید که برای هر سرمایه‌گذار حرفه‌ای در بورس سهام ضروری هستند. در چهار فصل ابتدایی این کتاب یاد می‌گیرید چطور بازار سهام را بررسی کنید و باارزش‌ترین سهام را انتخاب کنید. برای این کار فقط به دانش و مهارت‌‌های حسابداری ساده احتیاج دارید. از آن‌جا که اصول این کتاب بر مبنای اندیشه‌‌های چند شخصیت سرشناس و موفق پایه‌ریزی شده، همگی به‌طور جداگانه و خلاصه‌وار معرفی می‌شوند.

برای تهیه این کتاب می‌توانید به سایت انتشارات راوشید  مراجعه کنید.

 

کتاب تفسير و به‌كارگيری استانداردهای حسابداری ايران

 

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx