صفر به یک

کتاب صفر به یک

صفر به یک

کتاب صفر به یک

فهرست مطالب

فهرست

کتاب  صفر به یک

نویسنده: پیتر تیل و بلک مسترز

مترجم: علی بهزادیان‌نژاد

انتشارات: نشر هورمزد

 

کتاب صفر به یک از یک دوره آموزشی درباره شرکت‌های نوپا که در سال 2012 در دانشگاه استنفورد توسط پیتر تیل تدریس‌شده شکل گرفته است. هدف نویسنده برای دانشجویانش در این کلاس این بوده که مسیرهایی را ببینند که با تخصص‌های دانشگاهی فراهم می‌شوند تا آینده‌ای گسترده‌تر را که به متعلق به آنهاست خلق کنند.

پیتر تیل در مقدمه این کتاب گفته: «کتاب صفر به یک همه آن‌چه را که من به‌طور مستقیم به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران پی‌پال و پلنتیر و سپس سرمایه‌گذار بسیاری از شرکت‌های نوپا مانند فیس‌بوک و اسپیس‌ایکس آموخته‌ام به کار می‌گیرد. با وجود اینکه به الگوهای بسیاری اشاره کرده‌ام و آنها را در این کتاب شرح داده‌ام، اما این کتاب فرمولی برای موفقیت پیشنهاد نمی‌کند.»

در واقع کتاب صفر به یک درباره این است که چگونه شرکت‌هایی بسازیم که چیزهای نو خلق کنند یا به اصطلاح از صفر، یک را بسازند. این کتاب که در 14 فصل نگارش شده از موضوعاتی درباره‌ی پیشرفت افقی یا توسعه‌ای و پیشرفت عمودی یا شدید شروع شده و در فصل‌های بعد در مورد فرآیند آغاز و رشد فناوری در دهه نود، مثال‌هایی در مورد رستوران‌های مختلف، رقابت در کسب ‌و‌ کار، ضرورت وجود یک فکر نو و باز برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید، چگونگی موفق شدن، قانون توان و… صحبت می‌کند.

این اثر یک کتاب خواندنی برای همه‌ی کارآفرینان، صاحبان استارت‌آپ‌ها، مدیران و افرادی است که دوست دارند متفاوت بیندیشند.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx