تفاوت‌های‌ میان حسابدار و نرم‌افزار حسابداری

استخدام حسابدار بهتر است یا خرید نرم‌افزار‌ حسابداری؟

تفاوت‌های‌ میان حسابدار و نرم‌افزار حسابداری

استخدام حسابدار بهتر است یا خرید نرم‌افزار‌ حسابداری؟

فهرست مطالب

فهرست

 

در هر کسب‌و‌کاری انتخاب بین داشتن نرم‌افزار حسابداری یا استخدام حسابدار یک چالش بزرگ محسوب می‌شود، زیرا ثبت اطلاعات مالی و هزینه‌های ورودی و خروجی و محاسبه سود و زیان در همه سازمان‌ها امری ضروری بوده و با بزرگ‌تر شدن سازمان این داده‌ها بیشتر و محاسبه آنها دشوارتر می‌شود. سر و كله زدن با مسائل مالى، اصلا كار ساده‌اى براى تجار نيست به این خاطر ما نیاز به یک نرم‌افزار حسابداری یا یک حسابدار داریم که همه امور مالی شرکت را دست او بسپاریم. ما در این مقاله به بررسی تفاوت‌های‌ میان حسابدار و نرم‌افزار حسابداری می‌پردازیم تا شما با شناختی بیشتر و انتخابی بهتر، امور مالی سازمان خود را مدیریت کنید.

 

نرم‌افزار حسابداری شامل چه امکاناتی است؟

  1. پوشش همه فعالیت‌های بخش مالی و حسابداری سازمان
  2. امکان شخصی‌سازی بر پایه نیاز‌های هر کسب‌و‌کار
  3. ارائه انواع گزارش‌های مالی
  4. امکان بروزرسانی و ارتقا نرم‌افزار
  5. پشتیبانی نرم‌افزار
  6. امکان نصب ماژول‌های گوناگون روی آن
  7. مقاومت بالا در برابر حملات هکری
  8. امنیت بالا در برابر حملات سایبری

مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری

استفاده از نرم‌افزار حسابداری، خطای انسانی در محاسبات را کاهش و سرعت عملیات امور مالی را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد. مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری عبارتند از:

ارتقاء سطح دقت در محاسبات: با کمک نرم‌افزار حسابداری بیشتر محاسبات مالی به‌صورت اتوماتیک انجام شده و خطای انسانی در محاسبات را به صفر می‌رساند.

افزایش سرعت ثبت و دسترسی به داده‌ها: با افزایش سرعت پردازش اطلاعات در نرم‌افزار، امکان دسترسی به همه داده‌‌ها نیز افزایش می‌یابد.

کاهش و مدیریت هزینه‌ها: استفاده از نرم‌افزار حسابداری به کارکنان مالی اجازه می‌دهد در زمان کمتر فعالیت بیشتری انجام دهند. این موضوع منجر به استخدام تعداد نیروی کمتر و کاهش هزینه‌های استخدام و آموزش به نیرو‌های جدید خواهد شد.

ارائه گزارش‌ها و تحلیل‌ داده‌ها: در نرم‌افزار حسابداری داده‌ها به‌صورت اتوماتیک به ثبت می‌رسند و به کمک ابزار‌های گزارش‌گیری همه داده‌ها تفکیک شده و این امر منجر به ارائه تحلیل‌ها‌ی مختلف و کارآمد در سازمان می‌شود.

کاهش مالیات در سازمان: با رشد سازمان و گسترش کسب‌و‌کار و داد ‌و ‌ستدها پیگیری مالیاتی در هر سال سخت‌تر می‌شود و مزیت استفاده از نرم‌افزار، انجام آنلاین و در لحظه امور مالی است. همه معاملات و مالیات‌ها در یک فضای اختصاصی به ثبت می‌رسند و تفکیک و دسته‌بندی می‌شوند.

بررسی تفاوت‌های‌ میان حسابدار و نرم‌افزار حسابداری
بررسی تفاوت‌های‌ میان حسابدار و نرم‌افزار حسابداری

علت و ضرورت وجود حسابدار

حسابداران وظیفه اداره امور مالی را بر عهده دارند که سبب می‌شود کار مجموعه دقیق و به راحتی انجام شود.

چرا به حسابدار نیاز داریم

 

تعیین روش حسابداری و تحلیل داده‌ها

حسابداران روش محاسبات و ثبت هزینه‌های سازمان را مشخص می‌کنند و تشخیص تقسیم هزینه‌ها میان بخش‌های متعدد سازمان را بر عهده دارند. حسابداران دقیقا مشخص می‌کنند در طی دوره چه میزان سود حاصل شده یا موسسه به چه میزان متحمل زیان شده است.

حسابداران برای اطلاع مدیران از هزینه‌ها و بهای تمام‌شده، نحوه‌ی فروش، کفایت مانده‌ی نقدی و وضعیت موجودی کالا گزارش‌هایی تهیه می‌کنند؛ مهم‌تر از همه اینکه  به مدیران کمک می‌کنند تا دلایل لازم برای ایجاد تغییرات در نتیجه‌ی نهایی عملکرد مؤسسه‌ی تجاری (یعنی سود ویژه) را متوجه شوند.

تهیه صورت‌های مالی

حسابداران همه گزارش‌های مربوط به‌صورت‌های مالی را تهیه و به سهام‌داران و مدیران مجموعه کمک می‌کنند تا از وضعیت مالی سازمان مطلع شوند. در واقع از همه داده‌های مالی، ارقامی را تهیه کرده که به تصمیم‌گیری مدیران برای روند پیشرفت شرکت کمک بسزایی می‌کند. این امر موجب می‌شود که مدیران مجموعه در جهت حفظ و رسیدگی به اهداف مالی گام بردارند.

همه مدیران موسسات و سرمایه‌گذاران بیشتر مایلند با حسابداران برخورد داشته باشند زیرا حسابداران مجموعه، از همه قوانین و مقررات سازمان و امور مالیاتی مطلع هستند.

نرم‌افزار حسابداری هلو

شرکت مهندسی نرم‌افزار حسابداری هلو یکی از معروف‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای مالی را عرضه می‌‌کند. این نرم افزار بیش از 200 گروه شغلی مختلف را پوشش می‌دهد و مخصوص اصناف و فروشگاه‌های مختلف است. کاربرد ساده و آسان، قیمت مناسب و امکانات و خدمات متعددی که این نرم افزار به مشتریان خود ارائه می‌دهد آن را به یکی از بهترین ابزارهای مدیریت مالی ایرانی برای کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ تبدیل کرده است.

استفاده از نرم‌افزار حسابداری همراه با استخدام حسابدار، اشتباهات محاسباتی را تا حد قابل توجه‌ای کاهش می‌دهد و حسابدار دچار سردرگمی نمی‌شود. داده‌ها و اطلاعات زیادی در شرکت‌های بزرگ وجود دارد که نرم‌افزار‌ها می‌توانند کمک به سزایی برای سازماندهی این اطلاعات و ثبت جداگانه آنها کنند. در واقع با استخدام یک حسابدار حرفه‌ای و به کارگیری نرم‌افزار حسابداری بروز می‌توانید امور مالی مجموعه را به‌درستی مدیریت کنید.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx