ایموجی

چطور از ایموجی‌ها برای بهبود روابطمان استفاده کنیم؟

ایموجی

چطور از ایموجی‌ها برای بهبود روابطمان استفاده کنیم؟

فهرست مطالب

فهرست

ایموجی (Emoji) کاربردهای متنوع و زیادی در دنیای آنلاین دارد. مدت‌هاست که از ظهور Emoji می‌گذرد و این شکلک‌های بامزه، حالا تبدیل به عضو جدانشدنی ارتباطات ما در فضای مجازی شده‌اند. به کمک Emoji می‌توانیم احساسات خود را راحت‌تر بروز دهیم. حتی روزی به نام روز جهانی Emoji نیز برای یادآوری اهمیت استفاده از این شلکلک‌ها در زندگی روزمره، در نظر گرفته است. با گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، Emoji آرام آرام جای کلمات را برای انتقال احساسات گرفته است. بسیاری از افراد، دیگر نمی‌توانند گفت‌وگوی آنلاین خود را بدون استفاده از Emoji پیش ببرند. حالا که استفاده از Emoji اینقدر گسترش پیدا کرده، چرا از آن برای انتقال بهتر احساسات، تأثیرگذاری بهتر روی مخاطب و بهبود رابطه خود با دیگران استفاده نکنیم؟ با ما همراه باشید تا ترفندهای استفاده از Emoji برای بهبود روابط را توضیح دهیم.

روز جهانی Emoji

روز جهانی Emoji، در ۱۷ جولای هر سال میلادی جشن گرفته می‌شود. معمولاً در این تاریخ، محصولات و فناوری‌های مرتبط با ایموجی، توسط کمپانی‌ها معرفی می‌شوند.

همچنین در این روز توصیه می‌شود تا کاربران اینترنت، به جای کلمات از Emoji در تعاملات آنلاین خود استفاده کنند. این روز در نظر گرفته شده تا از Emoji بابت کمک به درک بهتر حالات و احساسات مخاطب در فضای آنلاین، قدردانی کنیم.

روز جهانی Emoji به ما یادآوری می‌کند تا به معنای پنهان در ایموجی‌های مختلف فکر کرده و بتوانیم از این شکلک‌های جذاب، برای بهبود روابط خود با دیگران استفاده کنیم.

Picture5 2 | هلومگ | چطور از ایموجی‌ها برای بهبود روابطمان استفاده کنیم؟

۴ نکته استفاده از Emoji برای بهبود روابط

برای این که بتوانید از Emoji به بهترین شکل ممکن استفاده و تأثیر پیام خود را دوچندان کنید، حتماً به نکات زیر توجه کنید.

۱. استفاده از ایموجی در کنار چند کلمه مرتبط با احساسات

اگر تنها از Emoji برای ابزار احساسات استفاده کنید، ممکن است مخاطب شما دچار سوتفاهم شود. برداشت افراد مختلف از شکلک‌ها، متفاوت است. مثلاً ممکن است برای یک نفر، ایموجی خواب‌آلود را بفرستید، اما او فکر کند که شما ناراحت یا بغض‌آلود هستید! در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از ایموجی خواب‌آلود را ببینید:

بنابراین نوشتن چند کلمه مرتبط با احساس‌تان در هنگام استفاده از Emoji، می‌تواند از سوتفاهم جلوگیری کرده و باعث بهبود روابط شود.

۲. تلطیف فضا در هنگام ابزار مخالفت با دیگران

حالتی را فرض کنید که می‌خواهید در یک گروه دوستانه در شبکه‌های اجتماعی، قراری را کنسل کنید. یا می‌خواهید نظر خود را که با نظر اکثریت افراد مغایرت دارد، ابراز کنید. در چنین مواقعی ممکن است فضای گفت‌وگوی آنلاین به شدت خشک و سرد شود. برای تلطیف این فضا، می‌توانید از چند ایموجی استفاده کنید.

اگر خیلی قاطعانه و تنها با استفاده از کلمات بخواهید یک قرار دوستانه را کنسل کنید، ممکن است با واکنش‌های منفی زیادی مواجه شوید. اما استفاده از یک Emoji که تأسف شما بابت کنسل شدن قرار را نشان دهد؛ در کنار استفاده از چند کلمه مناسب، می‌تواند فضا را تلطیف کند تا با بازخوردهای نرم‌تری از جانب بقیه مواجه شوید.

۳. استفاده از ایموجی در هنگام انتقاد از دیگران

انتقاد سازنده همواره به بهبود روابط کمک می‌کند. اما مشکل این است که انتقاد کردن از دیگران، معمولاً با دشواری‌هایی همراه است. بسیاری از افراد، چندان انتقادپذیر نیستند و تحمل شنیدن هیچ انتقادی را ندارند. شما می‌توانید انتقاد خود را به صورت دوستانه و با استفاده از ترکیب کلمات و Emoji درست، ابزار کنید.

مخاطب شما با دیدن یک Emoji که نشان‌دهنده احساسات گرم و صمیمانه شما در حین انتقاد باشد، نسبت به حسن نیت و سازنده بودن انتقاد شما اطمینان بیشتری پیدا می‌کند.

Picture4 | هلومگ | چطور از ایموجی‌ها برای بهبود روابطمان استفاده کنیم؟

۴. استفاده از ایموجی برای تأثیرگذاری مثبت بر روی دیگران

استفاده پیوسته از ایموجی‌هایی که حس مثبت را به مخاطب القا می‌کند، می‌تواند در بهبود روابط ما با دیگران مؤثر باشد. سعی کنید در هر جمله خود از یک Emoji شاد استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که واکنش مغز انسان‌ها به یک شکلک خنده، مانند هنگامی است که به یک چهره خندان نگاه می‌کنند. بنابراین مخاطبان شما در صورت دیدن یک Emoji شاد و مثبت، تعامل صمیمانه‌تری را با شما برقرار خواهند کرد.

این موضوع به خصوص برای کسانی که در قسمت پشتیبانی از مشتریان یک شرکت کار می‌کنند، اهمیت دارد. امروزه پشتیبانی از مشتریان، به صورت گفت‌وگو محور نیز انجام می‌شود و مشتریان می‌توانند مشکلات خود را به صورت برخط با پشتیبانی مطرح کنند. استفاده از Emoji هنگام چت کردن با مشتریان، باعث بهبود روابط شرکت شما با مشتریانش می‌شود و میزان رضایت آن‌ها از گفت‌وگو با شرکت شما را افزایش خواهد داد.

در این مطلب با اهمیت ایموجی و تأثیر آن در بهبود روابط با دیگران آشنا شدید. با نکاتی که در این مطلب گفته شد، می‌توانید از Emoji برای تأثیرگذاری بیشتر روی مخاطب خود استفاده کنید.

نوشته‌های مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوال خود را بپرسیدx